Dla autorów

Podstawowe zasady redakcyjne przygotowywania artykułów:

• tekst powinien zawierać abstrakt w języku polskim i angielskim o objętości nieprzekraczającej 1000 znaków;
  • tekst powinien zawierać słowa kluczowe w języku polskim i angielskim;
  • afiliacja (uczelnia oraz wydział/instytut/zakład; e-mail) oraz numer autora ORCID
  • czcionka: Times New Roman; edytor MS Word; tekst wyjustowany z dzieleniem wyrazów;
  • nazwisko użyte po raz pierwszy: pełne imię i nazwisko;
  • tekst powinien zawierać bibliografię końcową;
  • przypisy na dole strony (przygotowywane z użyciem funkcji przypisu dolnego);
  • opis bibliograficzny w przypisie:
    wydawnictwa zwarte: Z. Drozdowicz, Społeczne następstwa racjonalizacji religii, Wydawnictwo Naukowe WNS UAM, Poznań 2011.
    praca zbiorowa: Religia – Nauka – Kultura, red. Z. Drozdowicz, Sławomir Sztajer, Wydawnictwo Naukowe WNS UAM, Poznań 2011.
    artykuły w pracach zbiorowych: Z. Drozdowicz, Standardy racjonalności ascetycznego protestantyzmu, w: Społeczno-kulturowe konteksty racjonalności, red. Z. Drozdowicz, Sławomir Sztajer, Wydawnictwo Naukowe WNS UAM, Poznań 2012.
    artykuły w czasopismach: Z. Drozdowicz, Możliwości ludzkiego poznania. Perspektywa kartezjańska, „Przegląd Filozoficzny” 2013, nr 12.
    materiały internetowe: muszą zawierać datę wejścia na stronę.
  • wyodrębnić cytaty, które w tekście mają być wyróżnione;
  • zdjęcia w oddzielnych plikach, rozdzielczość 300 dpi (.jpg, .tiff);
  • rysunki, wykresy, schematy – w oddzielnych edytowalnych plikach.

For the authors

Essential guidelines and instruction for the preparation of manuscripts:

• submitted texts should include an abstract in Polish and English; the abstract must be under 1,000 words;
  • texts should include keywords in Polish and English;
  • author affiliation (university and faculty/institute/department; e-mail) as well as the  author’s ORCID number
  • font: Times New Roman; MS Word processor file format; text needs to be justified and feature end-of-line word division;
  • name cited for the first time: full first and last name;
  • texts should be followed by a list of references/bibliography;
  • manuscripts should be provided with footnotes (at the bottom of the page);
  • reference stylesheet for footnotes:
    monographs: Z. Drozdowicz, Społeczne następstwa racjonalizacji religii, Wydawnictwo Naukowe WNS UAM, Poznań 2011.
    collective volumes: Religia – Nauka – Kultura, red. Z. Drozdowicz, Sławomir Sztajer, Wydawnictwo Naukowe WNS UAM, Poznań 2011.
    articles and essays in collective volumes: Z. Drozdowicz, Standardy racjonalności ascetycznego protestantyzmu, w: Społeczno-kulturowe konteksty racjonalności, red. Z. Drozdowicz, Sławomir Sztajer, Wydawnictwo Naukowe WNS UAM, Poznań 2012.
    papers in journals: Z. Drozdowicz, Możliwości ludzkiego poznania. Perspektywa kartezjańska, „Przegląd Filozoficzny” 2013, nr 12.
    online resources: the date of last access must be provided.
  • quotations which need to be set apart from the body of the text need to be highlighted;
  • photographs, images, illustrations are to be provided in separate files, with a minimum resolution of 300 dpi (.jpg, .tiff);
  • drawings, graphs, charts, diagrams need to be provided in separate, editable files.